Inteligentny system nadzoru wideo - Sony G6

Strona główna  »  Artykuły  »  Inteligentny system nadzoru wideo - Sony G6


Inteligentny system nadzoru wideo - Sony G6 Sony G6 to system monitoringu szóstej generacji. Jest wielkim krokiem naprzód w systemach monitoringu działających w oparciu o protokół sieicowy IP. Szósta generacja monitoringu sieciowego Sony gwarantuje najwyższą jakość obrazu Full High Definition oraz ogromną czułość i szeroką analizę w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru. Szósta, najnowsza generacja kamer sieciowych firmy Sony ustanawia nowe standardy jakości obrazu, wszechstronności oraz wydajności. Obraz rejestrowany przez kamery posiada rozdzielczość Full High Definition,a  jego częstotliwość to 60 klatek na sekundę (60FPS). Jest to dwa razy więcej w porównaniu do poprzedniej generacji. Gwarantuje to wysoki w szczegóły oraz płynny obraz, co pozwala na stosowanie kamery w miejscach, które wymagają bardzo dokładnego monitoringu: lotniska, kasyna, dworce itd.

Zastosowana w kamerach funkcja View-DR pozwala na rejestrowanie obrazu o wysokim kontraście, który nie straci swoich szczegółów. Możliwe jest to dzięki rejestrowaniu ujęć przy różnym czasie otwarcia migawki. Dzięki temu rejestrowany obraz jest bogaty w szczegóły i bardzo czytelny.

W kamerach Sony G6 zastosowano zaawansowane funkcje służące do analizy obrazu takie jak: detekcja ruchu, wykrywanie twarzy czy wykrywanie sabotażu. Pozwalają one na natychmiastowe wszczęcie alarmu w momencie wykrycia sytuacji alarmowej.

Dzięki zastosowaniu w kamerach szóstej generacji firmy Sony funkcji stabilizacji obrazu możliwe jest montowanie kamery w trudno dostępnych miejscach (wysokie budynki, maszty), ponieważ obraz będzie stabilny pomimo silnych wiatrów. Dodatkowym ułatwieniem jest zdalne poprawianie ostrości oraz możliwość zdalnego przybliżania i oddalania obrazu przy użyciu prostego i intuicyjnego interfejsu WWW.