IPELA ENGINE - nowoczesny silnik przetwarzania obrazu

Strona główna  »  Artykuły  »  IPELA ENGINE - nowoczesny silnik przetwarzania obrazu


IPELA ENGINE - nowoczesny silnik przetwarzania obrazu
IPELA ENGINE to platforma służąca do analizy i przetwarzania obrazu w rozdzielczości Full High Definition (Full HD). Dzięki połączeniu funkcji: View-DR, High Frame Rate, DEPA Advanced oraz XDNR otrzymany obraz będzie posiadał najwyższą możliwą jakość oraz płynność. W 2012 roku platforma IPELA ENGINE otrzymała tytuł Najlepszego Produktu Telewizji Przemysłowej przyznawanego przez branżowy magazyn Detektor.
Szósta generacja kamer IPELA została wyposażona w silnik IPELA ENGINE, który zapewnia doskonałą jakość oraz płynność obrazu, co skutkuje zwiększeniem wydajności naszego systemu telewizji przemysłowej. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa w monitorowanym obiekcie.
 
Platforma IPELA ENGINE to potężny system służący do analizy i przetwarzania obrazu stworzony przez znaną i cenioną na całym świecie firmę Sony. Połączenie czterech technologii nowej generacji, które służą do przetwarzania obrazu z kamery umożliwiono przechwytywanie i analizę obrazu w rozdzielczości Full High Definition nawet w najcięższych warunkach środowiskowych i atmosferycznych.
 
W silniku IPELA ENGINE zawarto cztery wiodące w branży CCTV technologię opracowane przez firmę Sony takie jak: View-DR, High Frame Rate, DEPA Advanced oraz XDNR. Połączenie ze sobą tych funkcji pozwala na zapewnienie bardzo wysokiego bezpieczeństwa monitorowanego obszaru oraz bardzo wysokiej stabilności aplikacji nadzorujących.
 
DEPA jest to narzędzie służące do wykrywania obiektów oraz twarzy znajdujących się na obrazie. Po ich wykryciu porównuje je z zapisaną regułą dotyczącą twarzy/obiektu. W momencie, w którym twarz lub obiekt się pokrywa uruchamia ona alarm.
XDNR to funkcja redukcji szumów. Służy do rozjaśniania obrazu oraz usuwania szumów na ujęciach, które wykonane zostały w zaciemnionym obszarze. Zapewnia to czytelność obrazu.
Wysoka wydajność kodowania umożliwia otrzymanie obrazu, który odświeża się z częstotliwością 60 klatek na sekundę. Przekłada się to na płynny oraz gładki obraz z którego odczytać będzie można najdrobniejsze szczegóły.
Viev-Dr to funkcja zapewniająca doskonałą jakość prezentowanego obrazu nawet w momencie, w którym monitorowany obszar posiada elementy o bardzo dużym kontraście. Łączy ona ujęcia wykonane przy różnym czasie otwarcia migawki. Otrzymany obraz może mieć zakres nawet 130 dB (przy HD 720).
 
IPELA ENGINE dostał nagrodę Best CCTV Product w roku 2012 przyznawaną przez magazyn branżowy Detektor.